Jesteś tutaj: Strona główna » Perspektywy Finansowe » 2007-2013 » Funkcjonowanie biura i aktywizacja
  • Targi Turystyczne TOUR SALON 2013 w Poznaniu

  • print
W dniach 17-19 października 2013 roku Stowarzyszenie N.A.R.E.W. - Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi prezentowało swój region podczas kolejnej edycji targów turystycznych TOUR-SALON w Poznaniu.


Dla odwiedzających Targi to przede wszystkim okazja do zapoznania się z ofertami turystycznymi regionów z kraju i zagranicy, liczne konkursy i degustacje na stoiskach a także występy artystyczne na scenie oraz przede wszystkim wspaniała okazja do poznania podmiotów promujących lokalne walory, w tym Lokalnych Grup Działania. Gościem specjalnym tej edycji była Martyna Wojciechowska, która opowiadała o swoich podróżach a także prowadziła galę, podczas której rozstrzygnięto plebiscyt „7 nowych cudów Polski” organizowany przez National Geografic. W tym roku na liście cenionych miejsc i zakątków znalazła się tykocińska Synagoga.


Na naszym stoisku zwiedzający targi mogli obejrzeć zdjęcia regionu, zapoznać się z ofertą turystyczną obszaru objętego LSR a także działalnością Stowarzyszenia mającą na celu rozwój i promocję obszaru. Zainteresowanym osobom rozdawane były materiały promocyjne i informacyjne, w tym nowowydane mapy o obszarze LGD N.A.R.E.W.. Dodatkowo przedstawiciele Stowarzyszenia informowali o założeniach PROW 2007-2013 Oś 4 Leader oraz przede wszystkim o walorach gmin wchodzących w skład, tj. Choroszczy, Kobylina-Borzymy, Łap, Poświętnego, Sokół, Suraża, Turośni Kościelnej, Tykocina, Wyszek oraz Narwiańskiego Parku Narodowego.


Podczas wydarzenia prezentowano rękodzieła Anny Sawickiej z Turośni Kościelnej, przeprowadzono degustację ogórków kiszonych (VITA-SMAK), lokalnych wędlin, narwiańskich serów żółtych dojrzewających przygotowanych przez Teresę i Janusza Sakowicz z Rogowa (gm. Choroszcz) oraz miodów pszczelich z Gospodarstwa Ogrodniczego Pana K. Dudzińskiego z Barszczówki (gm. Turośń Kościelna) a o walorach turystycznych obszaru wszystkim zainteresowanym opowiadał Pan Adam Rudawski – przewodnik z Tykocina.