Wyjazd szkoleniowy do wsi tematycznych „Pacowa Chata” – Krypno, 07 kwietnia 2014

W dniu 07 kwietnia 2014 roku (poniedziałek) odbył się wyjazd szkoleniowy do wsi tematycznej znajdującej się na terenie województwa podlaskiego, tj. „Pacowa Chata” w Krypnie Wielkim zorganizowany przez Stowarzyszenie N.A.R.E.W..

 

W szkoleniu wzięli udział mieszkańcy gminy Sokoły. Był to już kolejny etap zdobywania wiedzy przez te grupę na temat zasad funkcjonowania wsi tematycznych. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość poznania od strony praktycznej zasad funkcjonowania wsi tematycznej, wzięli udział w wykładzie nt. jej założenia, zwiedzili Muzeum historyczno – etnograficzne założone przez właścicieli oraz uczestniczyli w zabawach i konkurencjach szlacheckich na świeżym powietrzu: strzelaniu z łuku czy rzucie podkową. Chętni wzięli również udział w spacerze z kijkami Nordic-Walking. Na koniec wszyscy odpoczęli przy ognisku. Uczestnikom zapewniony został obiad oraz przerwy kawowe.

Celem wyjazdu szkoleniowego było przybliżenie mieszkańcom gminy Sokoły sposobów na rozwój ich rodzinnych miejscowości, jak również pokazanie możliwości wykorzystania potencjału obszarów wiejskich poprzez zakładanie wsi tematycznych. Szkolenie pozwoliło na zapoznanie się z przykładem działań społeczności wiejskiej, z płynącymi z nich korzyściami dla właścicieli – zarówno ekonomicznymi jak i społecznymi.