• Bez kategorii

XV Rolniczy Festiwal Nauki 18 – 19 PAŹDZIERNIKA 2018r.

W imieniu Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie zapraszamy do udziału w XV Rolniczym Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach 18 – 19 PAŹDZIERNIKA 2018 R. W programie festiwalu m.in. zagadnienia dotyczące znanych odmiany roślin i gatunków zwierząt o nieznanym potencjale, wystawa osiągnięć jednostek naukowych, tradycja rolnicza na polskiej wsi, w tym również kiermasz książek i wydawnictw o tematyce rolniczej i naukach pokrewnych oraz wystawa „Czasopiśmiennictwo rolnicze z czasów zaborów”. Więcej informacji, w tym karta zgłoszenia udostępnione są na stronie internetowej CDR w Brwinowie:

https://www.cdr.gov.pl/doskonalenie-zawodowe/2753-xv-rolniczym-festiwalu-nauki-2

Ponadto pragniemy poinformować, iż Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego wraz z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zapraszają do udziału w konferencji nt.: „Innowacyjność warunkiem wzrostu dochodu rolniczego”, zorganizowanej po raz XIV pod nazwą DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCY ROLNEGO.

KONFERENCJA ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 16 PAŹDZIERNIKA 2018 ROKU w Centrum-Wystawowo Szkoleniowym w Sielinku k/Opalenicy, ul. Parkowa 2, Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną innowacyjne rozwiązania i doświadczenia z ich wdrażania w produkcji roślinnej i zwierzęcej z uwzględnieniem najnowszych trendów, wymogów i korzyści w takich obszarach jak:
* Uproszczone metody uprawy
* Innowacyjne metody nawożenia roślin
* Nawożenie roślin a ochrona środowiska
* Optymalna organizacja produkcji bydła mlecznego i opasowego
* Produkcja trzody chlewnej a ASF
* Innowacje w chlewni

Uzupełnieniem obrad plenarnych konferencji będą prezentacje dwóch gospodarstw rolnych. Więcej informacji oraz karta zgłoszenia

https://www.cdr.gov.pl/aktualnosci/57-cdr-informuje/2758-zaproszenie-na-konferencje-innowacyjnosc