Narwiański Zajazd Szlachecki – 29 sierpnia 2010

Zapraszamy mieszkańców gminy Łapy oraz wszystkich innych gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia – mających korzenie niekoniecznie szlacheckie – na Narwiański Zajazd Szlachecki, który odbędzie na boisku przy Wiejskim Domu Kultury w Łapach-Szołajdach w dniu 29 sierpnia 2010 (niedziela) od godziny 16.00.

Zajazd to przede wszystkim inscenizacja w wykonaniu Szwadronu Kawalerii X Pułku Ułanów Litewskich z Uhowa oraz Podlaskiej Brygady Rekonstrukcji z Tykocina, wspólne biesiadowanie z „Zambrowską Kapelą Eli”, liczne konkursy i zabawy, w tym sponsorowane przez Stowarzyszenie N.A.R.E.W. oraz wystawy prac plastyczno-technicznych o tematyce szlacheckiej. Będzie można także spróbować dań regionalnych oraz pobawić się podczas zabawy ludowej z zespołem ARKADIA.

Zajazd Szlachecki to jednocześnie kampania informacyjna na temat obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju (LSR) dla LGD N.A.R.E.W., realizacji LSR oraz działalności Stowarzyszenia N.A.R.E.W.. Stowarzyszenie będzie udzielało informacji na temat możliwości pozyskania środków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Działania Osi 4 Leader „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”. Na stoisku firmowym znajdą Państwo materiały promocyjne: folder turystyczny, mapy, ulotki informacyjne oraz gadżety promocyjne (notesy, długopisy).