XI Ogólnopolski Dzień Ogórka – 05 wrzesień 2010

Zapraszamy mieszkańców wszystkich innych gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia, a w szczególności mieszkańców gminy Choroszcz na XI Ogólnopolski Dzień Ogórka, który odbędzie w Kruszewie w dniu 05 września 2010 (niedziela) od godziny 11.30.

Dzień Ogórka to przede wszystkim konkurs na największy, najdłuższy i najdziwniejszy ogórek, bieg z ogórkiem, konkursy wiedzy, sprawnościowe i plastyczne, w tym sponsorowane przez Stowarzyszenie N.A.R.E.W. oraz sprzedaż i degustacja regionalnych produktów: ogórków, sera, wędlin, smalca, chleba i miodów oraz atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnie, trampoliny i malowanie twarzy. Będzie można posłuchać zespołów regionalnych: Nawianek z Kruszewa i Klepaczanek z Klepacz, Kapeli Czarnoleskiej i polonijnego zespołu folklorystycznego z Łotwy – Strumień a wieczorem pobawić się podczas zabawy ludowej z zespołem TOPLES.

Festyn ten to równocześnie kampania informacyjna na temat obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju (LSR) dla LGD N.A.R.E.W., realizacji LSR oraz działalności Stowarzyszenia N.A.R.E.W.. Stowarzyszenie będzie udzielało informacji na temat możliwości pozyskania środków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Działania Osi 4 Leader „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”. Na stoisku firmowym znajdą Państwo materiały promocyjne: folder turystyczny, mapy, ulotki informacyjne oraz gadżety promocyjne (notesy, długopisy).