• Bez kategorii

Relacja z Wielkanocnych Spotkań Artystycznych dla mieszkańców

Święta coraz bliżej, dlatego też, zgodnie z tradycją w wielu domach przygotowywane są dekoracje świąteczne, w których dominują m.in. pisanki, palmy wielkanocne, kurczaczki, a także inne ozdoby od wieków symbolizujące Wielkanoc w naszej kulturze.

Aby tradycji stało się zadość, Stowarzyszenie N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi w ramach kampanii motywacyjnej na rzecz zwiększenia uczestnictwa w realizacji LSR zorganizowało w Turośni Kościelnej, Tykocinie, Choroszczy oraz w Łapach Wielkanocne Spotkania Artystyczne pn. „Wokół Palmy Wielkanocnej” oraz „Wokół Jaja Wielkanocnego”.

Spotkania miały charakter wielopokoleniowy, bowiem poza dziećmi, w warsztatach udział wzięły również mamy i babcie. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą.