Spotkanie w 1. Transnarodowym Warsztacie Grup Lokalnych w Grune Weise

W dniach 09 – 10 maja 2010 roku Prezes Stowarzyszenia, Pan Andrzej Jurczak oraz Koordynator Projektu, Pani Monika A. Dzielnik uczestniczyli w 1. Transnarodowym Warsztacie Grup Lokalnych w Grune Weise (Spreewald – Niemcy). W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele LAG Spreewaldverein e.V. (Lubben, Niemcy), LAG Noord West (Overijssel – Holandia) oraz LGD Region Kozła (Polska – Kargowa, zielonogórskie).

Głównym tematem rozmów było omówienie projektu współpracy p.t. „Akcja przemian demograficznych na przestrzeni wiejskiej”, jego przebieg i możliwości finansowania. Przedyskutowano formy współpracy i rodzaje komunikacji pomiędzy partnerami projektu, ustalono krótko- i długoterminowe cele. Na koniec spotkania przygotowany został projekt transnarodowej umowy o współpracy.

Kolejnym etapem tych rozmów będzie międzynarodowe spotkanie w LGD Region Kozła zorganizowane w październiku 2010.

Poniżej galerii zdjęć z warsztatów.