XI Międzynarodowe Targi Turystyki „W stronę Słońca” w Opolu 12-14 maj 2011

W dniach 12 – 14 maja 2011 roku Stowarzyszenie N.A.R.E.W. Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi wzięło udział w „XI Międzynarodowych Targach Turystyki „W stronę Słońca” w Opolu” odbywających się na rynku, podczas których otrzymało wyróżnienie za WYJĄTKOWĄ OFERTĘ SMAKOWĄ I KRAJOBRAZOWĄ.

Stoisko Stowarzyszenia cieszyło się dużym zainteresowaniem – odwiedzający byli zaciekawieni ofertą turystyczną, umiejscowieniem obszaru objętego LSR a także działalnością Stowarzyszenia mającą na celu rozwój i promocję obszaru. Zainteresowanym osobom rozdawane były materiały promocyjne i informacyjne, dodatkowo przedstawiciele Stowarzyszenia informowali o założeniach PROW 2007-2013 Oś 4 Leader oraz przede wszystkim o walorach gmin: Choroszcz, Kobylin-Borzymy, Łapy, Poświętne, Sokoły, Suraż, Turośń Kościelną, Tykocin, Wyszki oraz Narwiańskiego Parku Narodowego.

Podczas wydarzenia prezentowano twórczość z drewna Pana Jacka Mierzejewskiego z Uhowa oraz przeprowadzono degustację wyśmienitych ogórków produkowanych przez Pana Krzysztofa Zagórskiego (Vita-Smak ze Śliwna w gminie Choroszcz). Dodatkowo odwiedzający mieli okazję skosztowania lokalnie wyrabianych wędlin oraz chleba ze smalcem.