Otwarcie placu zabaw „Tęczowa Kraina” w Łupiance Starej – 29 maj 2011

W słoneczną niedzielę 29 maja Stowarzyszenie N.A.R.E.W. Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi wzięło udział w uroczystym otwarciu placu zabaw „Tęczowa Kraina” połączonego z festynem rodzinnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sportowo-Edukacyjne „PETRUS” im. Ks. H. Bagińskiego przy parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach i Szkołę Podstawową w Łupiance Starej. Stowarzyszenie PETRUS aplikowało o środki unijne w ramach „małych projektów” na realizację tego przedsięwzięcia. Dzięki temu obok szkoły w Łupiance Starej powstał plac zabaw dla dzieci oraz został zorganizowany festyn na jego otwarcie. Dzieci mogły bezpłatnie skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów: ogromnego dmuchanego klowna – zjeżdżalni, trampoliny i kuli. Od Stowarzyszenia N.A.R.E.W. dzieci otrzymywały kolorowe baloniki i cieszące się ogromnym powodzeniem słodycze: cukierki – krówki i lizaki. Dorośli na stoisku Stowarzyszenia mogli uzyskać informacje o możliwościach pozyskania środków unijnych z PROW osi 4 Leader, otrzymali foldery turystyczne oraz torby ekologiczne. Na scenie były występy najmłodszych oraz zespołu ludowego „Łupinianki”, rozgrywane zostały konkursy dla rodzin (sędziował Pan Burmistrz Łap i jednocześnie v-ce Prezes Stowarzyszenia – Pan Wiktor Brzosko), był pokaz sprzętu strażackiego oraz dobra muzyka. Wszyscy bawili się znakomicie.

Mamy nadzieję, że będzie więcej takich wydarzeń, które stały możliwe dzięki pozyskanym środkom finansowym z Unii Europiejskiej.