Relacja z Dożynek Wojewódzkich w Tykocinie

Dożynki to w polskiej tradycji czas radości oraz podziękowań za plony oraz za trud pracy. To okazja do zaprezentowania dorobku rolniczego gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia N.A.R.E.W., ich różnorodności, jak również niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego.
W tym roku Wojewódzkie Dożynki odbyły się w Tykocinie. Przed południem na placu Czarnieckiego odprawiona została polowa msza św. pod przewodnictwem biskupa łomżyńskiego, ks. prał. Janusza Stepnowskiego. Było wspólne dzielenie się chlebem, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, a także koncerty i stragany z rękodziełami i regionalnymi potrawami.
Podczas Wojewódzkich Dożynek stoisko promocyjne zaprezentowało również Stowarzyszenie N.A.R.E.W – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi.