Wizyta studyjna w gospodarstwach agroturystycznych na terenie LGD „Sejneńszczyzna” -„Atrakcje dla turystów w kwaterach agroturystycznych” – 10 września 2014 roku (środa).

Stowarzyszenie N.A.R.E.W. serdecznie zaprasza mieszkańców gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia, a szczególnie podmioty świadczące usługi w branży turystycznej lub wyrażające chęć podjęcia działalności tego typu działalności tj. właścicieli kater i gospodarstw agroturystycznych, wypożyczalni sprzętu turystycznego, przewodników oraz właścicieli moteli i pensjonatów do udziału w wyjeździe studyjnym do gospodarstw agroturystycznych na terenie Lokalnej Grupy Działania „Sejneńszczyzna”.

Celem wyjazdu jest zapoznanie mieszkańców naszego obszaru dobrymi praktykami stosowanymi przez podmioty świadczące usługi agroturystyczne na tym terenie i możliwości przeniesienia ich do podmiotów świadczących te usługi na naszym terenie.

Ramowy program wizyty studyjnej:

07:30 wyjazd z Łap

08.00 wyjazd z Białegostoku

10:00 Przyjazd do Gib

• Prezentacja Kwatery Agroturystycznej Pani Teresy Gołaszewskiej, „Marainówka u Tesi”, Dziemianówka 25B (kwatera zajmująca się m.in. wypiekami chleba i sękacza – tradycyjnego ciasta regionalnego)

• Śniadanie regionalne

11:30 Przyjazd do parku linowego Galadusys w Burbiszkach

• Prezentacja parku linowego, jako atrakcji przyciągającej turystów lubiących aktywny wypoczynek

13:00 Przyjazd do Rosochatego Rogu

• Prezentacja kwatery agroturystycznej ukierunkowanej na turystów lubiących spędzać urlop nad wodą (łowienie ryb + ich wędzenie lub smażenie), przygotowującej posiłki wyłącznie z własnych, ekologicznych produktów

• Obiad regionalny z rybą

15:20 Przyjazd do Budy Ruskiej

• Prezentacja kwatery agroturystycznej Pana Piotra Malczewskiego, prowadzących galerię fotografii – spotkanie z podróżnikiem i fotografikiem, posiadającej atrakcje dla turystów: rosyjska czarna bania z winnikami, kajaki, rowery.

18.00 Wyjazd w drogę powrotną

Zapewniamy przejazd i wyżywienie. Ilość miejsc ograniczona. Wypełnione zgłoszenie prosimy wysłać na adres mailowy: biuro@stowarzyszenienarew.org.pl do dnia 08 września 2014 roku do godziny 10.00.

Do pobrania: