Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich – Łapy, 19 października 2014

Koło Gospodyń Wiejskich z Pietkowa w dniu 19 października 2014 roku (niedzielę) w sali weselnej „Zacisze” w Łapach zorganizowało spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich (święto obchodzone jest 15 października 2014). Na zaproszenie Zarządu Koła, uczestnikami spotkania były przede wszystkim kobiety reprezentujące gminę Poświętne, a w szczególności właśnie Pietkowo, przedstawicielka Stowarzyszenia N.A.R.E.W. oraz zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich, Pan Jacek Jasiński.

Spotkanie to było wspaniałą okazję do przypomina i podkreślenia, jak ważną i kluczową rolę w gospodarce obszarów wiejskich odgrywają Kobiety Wiejskie. Poza pełnieniem ważnej funkcji, którą jest zapewnienie ciepła domowego ogniska, a także opieka nad dziećmi, osobami starszymi i chorymi, zajmują one wysokie i znaczące stanowiska w hierarchii społecznej, służbowej i państwowej, również na terenach polskiej wsi. W naszej rzeczywistości społecznej najważniejszą rolę ogrywają Koła Gospodyń Wiejskich.

Na początku spotkania odbył się wykład psycholog, pani Anny Puchalskiej pt. „Jak małymi krokami osiągnąć duże cele”, który wywołał ożywioną dyskusję na temat m.in. wychodzenia z nałogów czy stosowania diety. Po wspaniałym słodkim poczęstunku przygotowanym przez członkinie KGW z Pietkowa odbyło się przedstawienie pt. „Zaloty” zaprezentowane przez aktorów z Klubu Seniora „Po drugiej stronie tęczy” działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łapach i prowadzonego przez Panią Marię Bucłowską. Na zakończenie odbyły porady kosmetyczne, dzięki którym Panie dowiedziały się jak szybko i skutecznie oczyścić twarz i zrobić makijaż oraz wykonano wszystkim uczestniczkom zabiegu „satynowych dłoni”.

Wszystkim kobietom wiejskim, rolniczkom, a szczególnie członkiniom wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie LGD N.A.R.E.W. składamy najserdeczniejsze życzenia wytrwałości oraz nieustającej inspiracji na dalsze lata działalności i realizacji planów, wiele sukcesów w życiu zawodowym jak i osobistym, a także wszelkiej pomyślności i pogody ducha.