Warsztaty pn. „Świąteczne smaki” – wytwarzanie tradycyjnych produktów kulinarnych związanych z świętami Bożego Narodzenia”– sala wiejskiego Domu Kultury w Łapach – Szołajdach – 06 grudnia 2014 roku (sobota)

Stowarzyszenie N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi serdecznie zaprasza mieszkańców gmin należących do Stowarzyszenia na warsztaty pn. „Świąteczne smaki” – wytwarzanie tradycyjnych produktów kulinarnych związanych z świętami Bożego Narodzenia”, które odbędą się w sali wiejskiego domu Kultury w Łapach – Szołajdach w dniu 06 grudnia 2014 roku (sobota) w godzinach 09.00. – 15.30. Uczestnicy wspólnie przygotują dania na kolację wigilijną oraz świąteczny obiad składający się z tradycyjnych produktów kulinarnych odtwarzając stare, zapomniane przepisy.

Podczas warsztatów przygotowane zostaną:

• barszcz wigilijny z uszkami,
  • kapusta z grzybami,
  • pierogi z kapustą i grzybami,
  • pierogi ruskie, śledzie w oleju,
  • śledzie po żydowsku,
  • śledzie w majonezie i jogurcie,
  • kluski z makiem,
  • kutia,
  • kompot z suszonych owoców,
  • keks wyśmienity,
  • makowiec,
  • boczek pieczony w ziołach,
  • schab ze śliwkami,
  • polędwiczki wieprzowe na różne sposoby,
  • surówka z kiszonej kapusty.

Warsztaty mają na celu zwiększenia aktywności do podejmowania działań na rzecz własnego rozwoju, wykorzystania potencjału obszarów wiejskich i zdobywania źródeł dodatkowego dochodu w gospodarstwie rolnym.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona.
Zgłoszenia telefoniczne 85 650 51 04 do 03 grudnia 2014 roku do godziny 15.00

Osoba uczestnicząca w szkoleniu zobowiązana jest zabrać ze sobą: deskę do krojenia, nożyk z czubkiem do warzyw, ziemniaków nóż o nieco dłuższym ostrzu, ściereczkę i fartuszek.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!!