Szlaki turystyczne rowerowe

• Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, 2000 km, znaki pomarańczowe. Przebieg przez LGD 50 km: Strękowa Góra – Targonie Wielkie – Tykocin – Stare Jeżewo – Rzędziany – Pańki – Krupniki. Najważniejszy szlak biegnący przez 5 województw, częściowo po wybudowanych ścieżkach rowerowych i drogach publicznych.
  • Podlaski Szlak Bociani 404 km, znaki czerwone. Przebieg przez LGD 70 km: Słomianka – Tykocin – Kurowo – Bokiny – Dobrowoda – Suraż – Lesznia. Prowadzi przez cztery Parki Narodowe; Białowieskie, Biebrzański, Narwiański, Wigierski. Po drodze blisko 1000 gniazd bociana białego, najwięcej we wsi Zawyki i Pentowo.
  • Rowerowa Obwodnica Narwiańskiego Parku Narodowego, 90 km, znaki niebieskie. Przebieg: Choroszcz – Dobrowoda – Suraż – Łapy – Kurowo – Tykocin – Choroszcz. Prowadzi w formie pętli dookoła NPN. Po drodze zabytki Choroszczy, Suraża, Tykocina. Interesująca krajobrazowo trasa biegnąca granicami otuliny NPN.
  • Szlak Światowida, 20 km, znaki zielone. Przebieg na terenie LGD: Krupniki – Barszczewo – Choroszcz – Kruszewo. Łączy Białystok z NPN, biegnąc obok Choroszczy i kończy się panoramą z „zerwanego mostu” pod Kruszewem. Nazwa szlaku od repliki posągu światowida na Babiej Górze pod Choroszczą.
  • Szlak Doliny Śliny, 33 km, znaki żółte. Przebieg: Kurowo – Kobylin Borzymy – Zawady – Strękowa Góra. Szlak łączy Narwiański Park Narodowy z Biebrzańskim. Prowadzi doliną Śliny przez dwie gminy: Kobylin Borzymy i Zawady. W końcowym odcinku pokrywa się ze szlakiem Greek Velo.
  • Szlak Krzyży i Kapliczek Przydrożnych, 35 km, znaki czerwone. Przebieg: Zawady – Cibory Witki – Cibory Kołaczki – Nowe Grabowo – Stare Chlebiotki – Maliszewo Łynki – Kurpiki. Celem szlaku jest przedstawienie krzyży i kapliczek przydrożnych oraz zabytkowego kościoła na terenie gminy Zawady.
  • Bagno Wizna, 30 km, znaki niebieskie. Przebieg: Strękowa Góra – Nowe Chlebiotki – Rutki Kossaki – Grądy Woniecko – Sulin Strumiłowo. Przez LGD biegnie 10 km przez Gminę Zawady. Pozostały odcinek biegnie przez zmeliorowany kompleks Bagna Wizna z zachowanymi dwoma fragmentami naturalnymi tj. rezerwatami.
  • Strękowa Góra – Łaś Toczyłowo, 19,5 km, znaki zielone. Przebieg: Strękowa Góra – Kleszcze – Giełczyn – Brzeziny – Laskowiec – Zajki – Łaś Toczyłowo. Przez LGD biegnie 5 km pokrywając się ze szlakami; Green Velo i Doliny Śliny. Większość szlaku biegnie na północ od Narwi otuliną Biebrzańskiego Parku Narodowego.
  • Tykocin – Grajewo, 80 km, znaki zielone. Przebieg przez LGD 15 km: Tykocin – Morusy – Kulesze Chobotki – Bajki Zalesie. Szlak łączy poprzez Tykocin system szlaków narwiańskich z biebrzańskimi. Prowadzi na północ skrajem doliny Biebrzy do Twierdzy Osowiec,kończy się w Grajewie, biegnąc na dużych odcinkach żwirówkami.
  • Szlak Pielgrzymi, 20 km, znaki żółte. Przebieg: Krypno Wielkie – Pogorzałki – Dobrzyniewo Duże – Fasty. Przez LGD biegnie 5 km przez gminę Krypno. Umożliwia dojazd rowerami pielgrzymom z Białegostoku do sanktuarium w Krypnie. Czarny szlak łącznikowy do Knyszyna w celu połączenia z innymi szlakami.
  • Szlak Podmiejskich Rezydencji, 50 km, znaki żółte. Przebieg: Turośń Dolna – Turośń Kościelna – Juchnowiec Kościelny – Zabłudów – Supraśl. Na terenie LGD prowadzi 5 km w gminie Turośń Kościelna. Po drodze kilka podmiejskich dworków i zabytkowych parków. Łączy system szlaków narwiańskich z puszczańskimi.
  • Szlak Pogranicza Mazowiecko-Podlaskiego, 75 km, znaki zielone. Przebieg szlaku: Waniewo – Sokoły – Nowe Piekuty – Klukowo – Ciechanowiec – Wojtkowice Glinna. Na terenie LGD 30 km w granicach gminy Sokoły. Szlak łączy system szlaków narwiańskich z nadbużańskimi, biegnąc pograniczem kulturowym.
  • Szlak im. Św.Jana Pawła II, 75 km, znaki żółte. Przebieg szlaku: Doktorce – Wyszki – Hodyszewo – Szepietowo – Rosochate Kościelne – Czyżew. Przez LGD biegnie 30 km do sanktuarium w Hodyszewie. Na trasie szlaku szkoły i pomniki Jana Pawła II, zabytkowe świątynie w Strabli, Pulszach, Dąbrówce, Rosochatym Kościelnym.