Relacja z wyjazdu studyjnego na obszar Dolnego Śląska

W dniach 12-15 kwietnia 2023 roku mieszkańcy obszaru Stowarzyszenia N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi uczestniczyli w wyjeździe studyjnym zorganizowanym w ramach realizacji projektu współpracy pn. „Smaki regionów”. W wyjeździe udział brali również mieszkańcy obszarów partnerskich Lokalnych Grup Działania tj. Stowarzyszenia „Sąsiedzi” oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie”. Podczas czterodniowej wizyty studyjnej uczestnicy wyjazdu odwiedzali zagrody edukacyjne gdzie brali udział w warsztatach kulinarnych poświęconych produkcji sera, potraw z dyni oraz ziemniaka. Uczestnicy brali również udział w questach poświęconych wyprawie odkrywców ,,O zamku w Owieśnie….’’ oraz warsztatach tanecznych. Jednym z punktów wyjazdu studyjnego było spotkanie z Sommalierem, gdzie omówiony został proces produkcji wina oraz przeprowadzona została degustacja.