„ACTIV – Turystyka Aktywna – różne miejsca, równe szanse” 30.08-02.09.2012,

W dniach 30.08 – 02.09.2012 r. odbył się kolejny etap projektu współpracy „Turystyka Aktywna – różne miejsca, równe szanse” czyli wyjazd studyjny na Łotwę celem poznania dobrych praktyk związanych z turystyką aktywną (w tym wodną). Organizatorami są trzy Lokalne Grupy Działania: Stowarzyszenie N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi, Lokalna Grupa Działania „Brama na Bagna” oraz Lokalna Grupa Działania „Nasza Suwalszczyzna”.

Podczas wyjazdu uczestnicy mieli okazję zapoznać się z rozwiązaniami turystycznymi stosowanymi na Łotwie. Odwiedzono NARODOWY PARK GAUJA, gdzie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Parku oraz spływ rzeką na 15 – osobowych tratwach. Uczestnicy byli również w Gospodarstwie Agroturystycznym RAMKALNI , gdzie spotkali się z właścicielem obiektu, który zarządza wynajmem rowerów, organizuje spływy kajakowe, posiada tor saneczkarski (do wykorzystania całorocznego), szkołę jazdy dla dzieci na małych samochodach. Odbyło się również spotkanie z działaczami Organizacji Ecoturystyki na Łotwie, zwiedzanie portu, oraz spotkanie z Polonia Łotewską a także z przedstawicielem Łotewskiej Sieci LGD.

Uczestnicy wyjazdu poznali ciekawe rozwiązania turystyczne, które są możliwe do wykorzystania na naszym rodzimym terenie.