Forum Podlaskich LGD – 3-5 październik 2012 – Wigry

W dniach 3-5 październik 2012 roku LGD N.A.R.E.W. brało udział w „Forum Podlaskich LGD” zorganizowanym przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich wspólnie z LGD Sejneńszczyzna, LGD Nasza Suwalszczyzna, LGD Szelment oraz LGD Kanał Augustowski i Rospuda.

Spotkanie odbyło się w Wigrach k. Suwałk. Pierwszego dnia Pani Elżbieta Niedziejko – Prezes Suwalskiej Izby Rolniczo -Turystycznej wygłosiła wykład nt. „Dobre praktyki realizacji projektów ze środków publicznych i środków UE na terenie Polski północno –wschodniej”. Następnie odbyły się wizyty studyjne na terenie poszczególnych LGD: strzelnica i plac zabawa w Słobódce, w restauracji w Rutce Tartak (kuchnia wyposażona ze środków PROW), w Bakałarzewie – „Mostek Miłości”, plaża gminna), w Filipowie w gospodarstwie agroturystycznym produkującym ekologiczną żywność. Drugiego dnia odwiedził Forum Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Pan Mieczysław Baszko. W ramach „dobrych praktyk” zwiedzaliśmy Plażę w Krasnopolu, „Jadą wozy kolorowe”, Sejny, plażę w Gibach i wypożyczalnię sprzętu żeglarskiego, Gminny Ośrodek Kultury w Żarnowie oraz do gospodarstwo Pana Jacka Olszewskiego w Topiłówce.

Na koniec dnia prowadzona była dyskusja nt. roli podlaskiej sieci LGD. Trzeci dzień rozpoczęła dyskusja nt. „Rola LGD we wspieraniu Slow Food”. Dla wszystkich uczestników było to ważne spotkanie ze względu na ilość i różnorodność podjętych tematów oraz wspaniała okazja do poznania dobrych praktyk na terenach innych Lokalnych Grup Działania. Dziękujemy organizatorom za owocnie spędzony czas.