Impreza ze Stowarzyszeniem „N.A.R.E.W.” – Zdobycie Tykocina – 11 – 12 maja 2013, Pentowo

Stowarzyszenie N.A.R.E.W. wraz z Podlaską Brygadą Rekonstrukcji, Dworkiem Pentowo oraz Adamem Rudawskim serdecznie zapraszają na VIII edycję „Zdobycia Tykocina” – największą w regionie cykliczną imprezę historyczną.

W tym roku całość odbędzie się na ternie majątku Pentowo pod Tykocinem. 10 maja w Pentowie staną obozem rekonstruktorzy z Polski i zagranicy, 11 maja w obozie odbędą się ćwiczenia i turnieje rycerskie, zaś 12 maja o godzinie 14.00 rozegra się rekonstrukcja bitwy z czasów Potopu. W tym roku w ramach „Zdobycia Tykocina” odtworzona zostanie bitwa jaka rozegrała się w 1656 roku pod Pentowem pomiędzy wojskami polsko-litewskimi a idącą Tykocinowi z odsieczą armią szwedzko – radziwiłłowską. „Zdobycie Tykocina” upamiętnia wydarzenia jakie rozgrywały się w czasie potopu szwedzkiego na Podlasiu.

Stowarzyszenie N.A.R.E.W. jako współorganizator wydarzenia będzie uczestniczyło w imprezie poprzez wystawienie stoiska promocyjnego, na którym będzie można otrzymać informację o Stowarzyszeniu, programie Leader oraz PROW na lata 2007-2013; rozdawane będą materiały promocyjne, foldery i ulotki, gadżety promocyjne oraz słodycze. Przy stoisku Stowarzyszenia odbędzie się pokaz musztry i taktyki wojskowej oraz zostaną zasponsorowane nagrody w konkursie pod patronatem Stowarzyszenia.

Serdecznie zapraszamy do Pentowa !!!!

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.