Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu – 12-23 grudnia 2014

W dniach 12 – 23 grudnia 2014r. Stowarzyszenie N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi prezentowało region podlaski podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku Staromiejskim w samym centrum Torunia.

Pomimo trwającej przez większość czasu bardzo niesprzyjającej, deszczowej pogody Jarmark był dla odwiedzających wspaniałą okazją do zapoznania się ofertą turystyczną naszego regionu i możliwością degustacji naszych produktów lokalnych. O walorach turystycznych obszaru wszystkim zainteresowanym opowiadał Pan Adam Rudawski – przewodnik z Tykocina. Rozdawane były materiały promocyjne i informacyjne, w tym mapy o obszarze LGD N.A.R.E.W., właśnie wydany i najbardziej aktualny Folder pt. „Baza noclegowa Stowarzyszenia N.A.R.E.W”. Dodatkowo przedstawiciel Stowarzyszenia przybliżał efekty działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 Oś 4 Leader w gminach wchodzących w skład, tj. Choroszczy, Kobylina-Borzymy, Łap, Poświętnego, Sokół, Suraża, Turośni Kościelnej, Tykocina, Wyszek oraz Narwiańskiego Parku Narodowego, udzielano informacji na temat dostępnej w regionie infrastruktury turystycznej i okołoturystycznej, bazy noclegowej oraz żywieniowej a także o organizatorach turystyki aktywnej.

Przy stoisku prezentowano ponadto rękodzieła Anny Sawickiej z Turośni Kościelnej, przeprowadzono degustację ogórków kiszonych i konserwowych (VITA-SMAK ze Śliwna – Gmina Choroszcz), lokalnych wędlin oraz narwiańskich serów żółtych dojrzewających. Nikt ze zwiedzających nie odszedł z naszego stoiska z pustymi rękoma.