Narwiański Triathlon Bagienny – 28 lipca 2012

Stowarzyszenie N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi zaprasza wszystkich do towarzyszenia zawodnikom w Narwiańskim Triathlonie Bagiennym. Zawodnicy przyjadą do nas z Opola, Warszawy oraz całego Podlasia, a reprezentować będą wszelkie zawody: dziennikarza, finansistę, prawnika, tłumacza, nauczyciela, emeryta, bezrobotnego, przedsiębiorcę, medyka oraz burmistrza. Ponownie zobaczymy „starych, triathlonowych wyjadaczy” oraz debiutantów.

Zawodnicy zbiorą się o godzinie 11.00 na Placu Solidarności w Łapach, skąd po odprawie technicznej i prezentacji zostaną przetransportowani do Doktorc. Tam, punktualnie o godzinie 13.00, peleton kolarzy wyruszy na trasę pierwszego etapu. Miejsce startu zostało zmienione na główną ulicę miejscowości (wcześniej most na Narwi) ze względu na pełniejszą możność obserwacji przez widzów. Około 13.30 – najlepsi dotrą do Suraża, gdzie zamienią rowery na kajaki. Ostatni etap to bieg od łapskiej „Sosenki” poprzez narwiańskie bagna do ulicy Glinianej, Polnej, Głównej, aż do mety na Armii Krajowej. Najszybsi triathloniści spodziewani są kilkanaście minut przed 15.

Triathlon uzyskał, po raz kolejny, Honorowy Patronat Marszałka Województwa Podlaskiego. Jego współorganizatorami są Urzędy Miejskie w Łapach oraz Surażu oraz Stowarzyszenie N.A.R.E.W.