Podlaskie etykiety na podlaski miód!

Każdy pszczelarz z regionu wprowadzający miód do sprzedaży i zainteresowany promocją swoich produktów, może bezpłatnie uzyskać specjalny zestaw etykiet „Miód podlaski”. Wówczas jego miód może trafić do podlaskiej bazy produktu lokalnego. Zapotrzebowanie na etykiety należy składać do 11 marca br.

„Miód podlaski” powstał w celu popularyzacji produktów lokalnego pszczelarstwa. Jest to inicjatywa o charakterze partnerskim, która promuje lokalne produkty poprzez markę Województwa Podlaskiego.

Wszystko po to, aby miody z Podlaskiego były łatwo dostrzegalne dla klienta, a jednocześnie, aby pszczelarze uzyskali dostęp do bardzo prostego i wiarygodnego systemu promocji i ochrony. Każdy, kto kupi miód z taką etykietą ma pewność, że nabywa produkt od lokalnego pszczelarza.

Miód na tle plastra miodu

Pszczelarze mogą wybierać spośród następujących rodzajów zestawów, które zostaną uzupełnione o indywidualne dane producenta:
miód podlaski (uniwersalny),
miód podlaski nektarowy wielokwiatowy,
miód podlaski z terenów leśnych,
miód podlaski nektarowo-spadziowy.
W komplecie są: etykieta, banderola oraz odpowiednia zakrętka (do wyboru biała lub czarna).
Złożenie wniosku o etykiety jest bardzo proste – wystarczy wypełnić formularz on-line. Zakwalifikowani pszczelarze otrzymają na wskazany przez siebie adres nieodpłatne zestawy etykiet i zakrętek.

Jeszcze w tym roku zaplanowano również wydanie multimedialnego przewodnika po lokalnych pasiekach. Korzystanie z systemu wizualizacji „Miód podlaski” zobowiązuje pszczelarza do aktywnego uczestnictwa w działaniach promocyjnych urzędu marszałkowskiego, które są prowadzone w powiązaniu m.in. z internetową bazą produktu lokalnego.

Informacji w tym zakresie udziela Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego, tel. 85 66 54 826, produkty@wrotapodlasia.pl.