Ruszył Punkt Konsultacyjny dotyczący zamówień publicznych

Stosowanie procedur związanych z zamówieniami publicznymi czy bazą konkurencyjności przy realizacji projektów dofinansowanych z funduszy europejskich mogą czasem sprawiać problemy. Dlatego, by usprawnić realizację projektów i wdrażanie programu, Instytucja Zarządzająca RPOWP uruchomiła 1 marca 2018 Punkt Konsultacyjny w zakresie Zamówień Publicznych.

Z możliwości bezpłatnych konsultacji mogą skorzystać zarówno Beneficjenci jak również potencjalni Beneficjenci Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Doradcy w Punkcie Konsultacyjnym to wykwalifikowana kadra, z bogatym doświadczeniem zawodowym – specjaliści ds. zamówień publicznych i prawnicy.

Punkt udziela informacji w każdy czwartek w godzinach 9:00-12:00, ale warto wcześniej umówić się na spotkanie z konsultantem. W tym celu należy zadzwonić na nr infolinii 8013 0 8013 i ustalić termin takiego spotkania, podając zarys problemu. Można również przyjść w godzinach pracy Punktu Konsultacyjnego, aby omówić wybrane kwestie. Istnieje też możliwość wysłania zapytania konsultantowi na adres: konsultacjerpowp@wrotapodlasia.pl. Zapytanie powinno zawierać opis problemu oraz dane do kontaktu.

Należy pamiętać, że Punkt Konsultacyjny pełni rolę informacyjną i doradczą, co oznacza, że nie wypełnia dokumentów, nie prowadzi postępowań i nie wydaje interpretacji. Informacje udzielone przez konsultantów nie stanowią oficjalnego stanowiska Instytucji Zarządzającej RPOWP i nie mogą stanowić podstawy do formułowania jakichkolwiek roszczeń, a także nie stanowią oferty w rozumieniu prawa polskiego. Punkt Konsultacyjny, ani jego konsultanci nie odpowiadają za błędną interpretację udzielonych informacji, ani za następstwa czynności podjętych na ich podstawie.

Dane kontaktowe Punktu Konsultacyjnego:

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Białystok, ul. Poleska 89, parter
Telefon: 8013 0 8013
e-mail: konsultacjerpowp@wrotapodlasia.pl