Ścieżki spacerowe

  • Choroszcz. Kolor niebieski, długość 5 km. Rozpoczyna się przy pomniku w Żółtkach i kończy przy pomniku 1863r „Szubienica”. Na trasie ścieżki zwiedzić można najciekawsze obiekty zabytkowe miasta: Letnią Rezydencję Branickich, zespół poklasztorny Dominikanów, cerkiew.
  • Dobrowoda. „Borki”. Kolor zielony, długość 3 km. Ścieżka rozpoczyna i kończy w Dobrowodzie przy tablicy informacyjnej z historia wsi. Biegnie drogami polnymi i leśnymi na wschód od wsi. Częściowo nakłada się na pieszy Szlak Włókniarzy i Bojarski Szlak Konny.
  • Dobrowoda. „Kolejowa”. Kolor czerwony, długość 3 km. Rozpoczyna i kończy w Dobrowodzie, przy drogowskazie turystycznym na początku wsi. Biegnie na zachód od wsi drogami leśnymi i polnymi, otuliną NPN. Następnie wzdłuż nasypu kolejowego do stacji Baciuty, a stąd drogą wojewódzką i powiatową do Dobrowody.
  • Dobrowoda. „Polec”. Kolor żółty, długość 1,5 km. Ścieżka rozpoczyna i kończy na początku wsi, gdzie znajduje się drogowskaz turystyczny. Biegnie drogami polnymi i leśnymi przez otulinę NPN na zachód od wsi. Po drodze dwa krzyże, agroturystyka „Dobrowoda-Zdrój”, gdzie można odpocząć, wypożyczyć kijki do spacerów.
  • Dobrowoda. „Zdrojowa”. Kolor niebieski, długość 2 km. Rozpoczyna się na skraju wsi Dobrowoda i biegnie okrężnie przez las w otulinie NPN. Na trasie ścieżki dwa miejsca archeologiczne z tablicami informacyjnymi; prehistoryczne miejsce kultu oraz kamienny krąg mocy, przy którym znajduje się miejsce na ognisko z ławami i stołami.
  • Tykocin. Kolor zielony, długość 2,5 km. Rozpoczyna się przy cmentarzu katolickim a kończy na żydowskim. Biegnie przez całe miasto i umożliwia zwiedzenie jego cennych zabytków. Do najciekawszych należą: rezydencja ekonomiczna, pomniki Orła Białego i Stefana Czarnieckiego, kościół i synagoga.
  • Uhowo. Kolor niebieski, długość 3 km. Prowadzi ul. Surażską, Polną i Borowską w Uhowie. Następnie skręca na południe przez las do Leśnego Dworu a stąd ul. Surażską do skrzyżowania z ul. Białostocką. Umożliwia spacery po wschodniej części wsi dla wypoczywających na plaży w Uhowie.
  • Uhowo. Dom Pomocy Społecznej. Kolor żółty, długość 1,5 km. Rozpoczyna i kończy przy Domu Pomocy Społecznej w Uhowie. Prowadzi ul. Spokojną, Polną i Surażską. Umożliwia spacery pensjonariuszom DPS oraz odwiedzających ich gościom. Łączy się z dwoma innymi ścieżkami dając możliwość wyboru różnych wariantów spacerów.
  • Uhowo. Leśny Dwór. Kolor zielony, długość 1 km. Prowadzi drogami leśnymi dookoła Leśnego Dworu w Uhowie. Umożliwia spacery gościom przebywającym w tym obiekcie. Częściowo biegnie granicą NPN umożliwiając podziwianie jego walorów przyrodniczych.