Szkolenie z produktu lokalnego–18 październik 2012–Gospodarstwo agroturystyczne „Niezapominajka” Jeńki 97

Stowarzyszenie N.A.R.E.W. serdecznie zaprasza mieszkańców gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia, a szczególnie osoby pragnące poznać ogólne zasady wytwarzania i rejestracji produktów tradycyjnych /lokalnych, przepisy i unormowania prawne do udziału w szkoleniu połaczonego z warsztatami wytwarzania produktu lokalnego: wypieku chleba i wytwarzania sera koziego. Szkolenie zostanie zorganizowane w Gospodarstwie Agroturystycznym „Niezapominajka” W. Hryc, Jeńki 97. Ilość miejsc ograniczona. Zapewniamy wyżywienie.

Program:

09.00 – 10.30 (2 godz.)

Wykład: Podstawowe pojęcia związane z „produktem lokalnym”: cele, zadania i praktyczne znaczenie dla rozwoju regionu, turystyki i agroturystyki:

• Ogólne zasady wytwarzania i rejestracji produktów tradycyjnych

• Lista Produktów Tradycyjnych

• Przepisy i unormowania prawne

• Europejskie systemy ochrony, listy produktów tradycyjnych

Przerwa kawowa

10.45 – 12.15 (2 godz.)

Wykład: nt. Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”

Film promocyjno-informacyjny: „Smaki tradycji, czyli jak wytwarzać, promować i sprzedawać produkty regionalne i tradycyjne”

Przerwa kawowa