Targi turystyczne TT WARSAW 2013 – 28-30.11.2013

W dniach 28 – 30 listopada 2013 roku Stowarzyszenie N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi prezentowało swój region podczas kolejnej edycji targów turystycznych TT Warsaw w Warszawie.

Dla odwiedzających Targi to przede wszystkim okazja do zapoznania się z ofertami turystycznymi regionów z kraju i zagranicy, liczne konkursy i degustacje na stoiskach a także występy artystyczne na scenie oraz przede wszystkim wspaniała okazja do poznania podmiotów promujących lokalne walory, w tym Lokalnych Grup Działania. Na naszym stoisku zwiedzający targi mogli obejrzeć zdjęcia regionu, zapoznać się z ofertą turystyczną obszaru objętego LSR a także działalnością Stowarzyszenia mającą na celu rozwój i promocję obszaru. Zainteresowanym osobom rozdawane były materiały promocyjne i informacyjne. Dodatkowo przedstawiciele Stowarzyszenia informowali o założeniach PROW 2007-2013 Oś 4 Leader oraz przede wszystkim o walorach gmin wchodzących w skład, tj. Choroszczy, Kobylina-Borzymy, Łap, Poświętnego, Sokół, Suraża, Turośni Kościelnej, Tykocina, Wyszek oraz Narwiańskiego Parku Narodowego.

Podczas wydarzenia prezentowano rękodzieło Anny Sawickiej z Turośni Kościelnej oraz rzeźby Arkadiusz Krasowskiego z Topczewa, przeprowadzono degustację ogórków kiszonych (VITA-SMAK), lokalnych wędlin, narwiańskich serów kozich, chleba oraz smalcu przygotowanych przez Wandę i Ryszarda Hryc z Jeńk (gm. Sokoły) oraz miodów pszczelich z Gospodarstwa Ogrodniczego Pana K. Dudzińskiego z Barszczówki (gm. Turośń Kościelna). O walorach turystycznych obszaru wszystkim zainteresowanym opowiadał Pan Adam Rudawski – przewodnik z Tykocina.