Wirtualny spacer po Gminie Choroszcz – realizacja „małego projektu”

Od niedawna można wybrać się na wirtualny spacer po gminie Choroszcz na stronie: http://wycieczka.choroszcz.pl. Na projekt wirtualnego zwiedzania gminy Choroszcz składa się czterdzieści panoram, które zostały pogrupowane tematycznie. Znajdziemy je w „Katalogu Panoram”.

Zostały one wykonane w ciągu 10 miesięcy, o różnych porach roku i z różnej wysokości. Dodatkowo każda panorama jest opisana, udźwiękowiona i naniesiona na mapę. Wirtualna wycieczka po Gminie Choroszcz udostępnia nam też bazę noclegową zlokalizowaną przy szlakach turystycznych i komunikacyjnych, z których korzystają turyści.

Nie wychodząc z domu można przenieść się do zabytkowych wnętrz jakże urokliwej Letniej Rezydencji Branickich, zobaczyć Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika oraz klasztor podominikański, zwiedzić zabytkową Cerkiew p.w. Opieki Matki Bożej w Choroszczy. Można również „przejść się” po kładce Śliwno – Waniewo pełnej pięknych widoków i poczuć bliskość przyrody. Można „wirtualnie” uczestniczyć w dorocznym Jarmarku Dominikańskim, czy „Święcie Ogórka” w Kruszewie.

Również „wirtualnie” można uczestniczyć w wytwarzaniu niektórych przysmaków regionalnych. Warto podkreślić, iż produkty wytwarzane metodami tradycyjnymi bez chemii i konserwantów, stanowią znak rozpoznawczy producentów z Choroszczy. Są doceniane nie tylko na polskich ale i zagranicznych stołach koneserów dobrej, ekologicznej żywności. Niestety nie ma możliwości, aby w ten sposób spróbować tych produktów. Nie pozostaje zatem nic innego, niż bezpośrednie przekonanie się o smaku tradycyjnie przyrządzanej żywności i atrakcyjności Gminy Choroszcz.