Stowarzyszenie N.A.R.E.W. serdecznie zaprasza mieszkańców gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia, a szczególnie podmioty świadczące usługi w branży turystycznej lub wyrażające chęć podjęcia działalności tego typu działalności tj. właścicieli kater i gospodarstw agroturystycznych, wypożyczalni sprzętu turystycznego, przewodników oraz właścicieli moteli i pensjonatów do udziału w szkoleniu na obszarze LGD „Puszcza Białowieska” w dniu 10 października 2012 (środa);

celem szkolenia jest zapoznanie mieszkańców naszego obszaru z możliwościami wykorzystania walorów kulturalno-przyrodniczych w turystyce wiejskiej na podstawie wizyt w markowych kwaterach agroturystycznych na terenie Regionu Puszczy Białowieskiej.

Zapewniamy przejazd i wyżywienie. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenie – dane adresowe oraz określenie rodzaju działalności – prosimy wysłać na adres mailowy: biuro@stowarzyszenienarew.org.pl do dnia 08 października 2012 godz. 10.00.

Program szkolenia;

7:30 – wyjazd z Łap

9:00 – Kwatera agroturystyczna „Pana Romana” w Łozicach, zlokalizowana w starym tradycyjnie zdobionym drewnianym domu. Prezentacja oferty pobytowej w tradycyjnym gospodarstwie rolnym opartej na tradycyjnej kuchni i regionalnym budownictwie. Kwatera objęta regionalnym systemem promocji bazującym na wartościach kulturowo przyrodniczych Regionu Puszczy Białowieskiej.

• II śniadanie – tradycyjna kuchnia regionu

11:00 – Kwatera agroturystyczna „U Pani Ireny” w Lewkowie Starym. Prezentacja oferty pobytowej związanej z tkactwem regionalnym i przykładu realizacji Małego Projektu – „Przystań kajakowa na rzece Narewka”.

12:30 – Kwatera agroturystyczna „Melisa” w Plancie. Prezentacja oferty opartej na produkcie turystycznym „Spływy kajakowe Narewką i Narwią” i kuchni regionalnej. Przykład kwatery z wdrożonymi przepisami związanymi z żywieniem zbiorowym – GHPGMP. Kwatera wielokrotnie wyróżniana za tradycyjne produkty kulinarne.

• obiad

15:30 – Kwatera agroturystyczna „Nad stawami” w Białowieży. Prezentacja oferty pobytowej opartej na tradycjach myśliwskich regionu Puszczy Białowieskiej.

17:30 – Kwatera agroturystyczna „Zagroda Stefana” w Nowokorninie. Prezentacja kwatery agroturystycznej zlokalizowanej w tradycyjnej wiejskiej zagrodzie z drewnianymi budynkami z końca XIX wykorzystującej mini skansen jako atrakcję turystyczną. Wyróżnienie Marszałka Woj. Podlaskiego za produkt turystyczny 2004r. I miejsce w 2006 r. w konkursie na najlepiej zachowany zabytek wiejskiego budownictwa drewnianego w woj. podlaskim.

• podwieczorek bazujący na produktach tradycyjnych – kwatera agroturystyczna „Inka”

Prezentacja: Wykorzystanie walorów kulturowo-przyrodniczych w turystyce na przykładzie sieci markowych kwater agroturystycznych „Doskonała z natury” BSA „Żubr”