XIII Międzynarodowy Dzień Ogórka w Kruszewie – 02.09.2012

Stowarzyszenie N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Choroszcz oraz pozostałych gmin należących do Stowarzyszenia na XIII Międzynarodowy Dzień Ogórka, który odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej w Kruszewie.

Organizatorem imprezy jest Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Choroszczy a współorganizatorem Stowarzyszenie N.A.R.E.W. Smakosze będą mogli zakosztować m.in. certyfikowanych lokalnych produktów tradycyjnych: Kruszewskich Ogórków Herbowych, Ogórków Kwaszonych Narwiańskich, Serów narwiańskich oraz regionalnych wypieków, słodyczy i produktów pszczelarskich. Odbędzie się również wiele konkursów z ogórkiem w roli głównej. m.in. na najdłuższy, największy, najdziwniejszy ogórek, rzut ogórkiem, przepis na danie z ogórka.

Program imprezy:

11:30 Msza Święta