XIII Targi Turystyki „W stronę Słońca” w Opolu Opole, 17-19.05.2013

W dniach 17-19 maja 2013 roku Stowarzyszenie N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi prezentowało swój region podczas kolejnej edycji Targów Turystyki „W stronę Słońca” na Rynku w Opolu.

Podczas trzech dni targów odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą turystyczną naszego regionu, poznać walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe obszaru – na naszym stoisku zwiedzający targi mogli obejrzeć ciekawe zdjęcia z regionu, film z Narwiańskiego Parku Narodowego a także zapoznać się z wydawnictwami Stowarzyszenia. Zainteresowanym osobom rozdawane były materiały promocyjne i informacyjne, w tym nowowydane mapy o obszarze LGD N.A.R.E.W.. Dodatkowo przedstawiciele Stowarzyszenia informowali o założeniach PROW 2007-2013 Oś 4 Leader oraz przede wszystkim o walorach gmin wchodzących w skład, tj. Choroszczy, Kobylina-Borzymy, Łap, Poświętnego, Sokół, Suraża, Turośni Kościelnej, Tykocina, Wyszek oraz Narwiańskiego Parku Narodowego.

Podczas wydarzenia przeprowadzono degustację ogórków kiszonych (VITA-SMAK), produktów kulinarnych: kanapek ze smalcem, twarożku z czarnuszką, serów przygotowanych przez Panią Wandę Hryc z gospodarstwa agroturystycznego „Niezapominajka”, miodów pszczelich z Gospodarstwa Ogrodniczego Pana K. Dudzińskiego z Barszczówki (gm. Turośń Kościelna) oraz lokalnych kiełbas. Dodatkowo rozdysponowywane były materiały promocyjne otrzymane z gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia oraz otrzymane od lokalnych producentów, właścicieli kwater agroturystycznych, obiektów wypoczynkowych i rekreacyjnych.