„XIX Targi Turystyczne NA STYKU KULTUR 2013” – 22-24 luty 2013 Łódź

W dniach 22-24 lutego 2013 roku Stowarzyszenie N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi prezentowało swój region podczas kolejnej edycji Targów Regiony Turystyczne „NA STYKU KULTUR” w Łodzi.

Dla odwiedzających Targi to przede wszystkim okazja do zapoznania się z ofertami turystycznymi regionów z kraju i zagranicy, liczne konkursy i degustacje na stoiskach a także występy artystyczne na scenie oraz przede wszystkim wspaniała okazja do poznania podmiotów promujących lokalne walory, w tym Lokalnych Grup Działania. Na naszym stoisku zwiedzający targi mogli obejrzeć zdjęcia regionu, zapoznać się z ofertą turystyczną obszaru objętego LSR a także działalnością Stowarzyszenia mającą na celu rozwój i promocję obszaru. Zainteresowanym osobom rozdawane były materiały promocyjne i informacyjne, w tym nowowydane mapy o obszarze LGD N.A.R.E.W.. Dodatkowo przedstawiciele Stowarzyszenia informowali o założeniach PROW 2007-2013 Oś 4 Leader oraz przede wszystkim o walorach gmin wchodzących w skład, tj. Choroszczy, Kobylina-Borzymy, Łap, Poświętnego, Sokół, Suraża, Turośni Kościelnej, Tykocina, Wyszek oraz Narwiańskiego Parku Narodowego. Podczas wydarzenia prezentowano rękodzieła Anny Sawickiej z Turośni Kościelnej, przeprowadzono degustację lokalnie wyrabianych wędlin oraz chleba ze smalcem, ogórków kiszonych (VITA-SMAK) oraz serów przygotowanych przez Panią Wandę Hryc z gospodarstwa agroturystycznego „Niezapominajka”.

Dodatkowo rozdysponowywane były materiały promocyjne otrzymane z gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia oraz otrzymane od lokalnych producentów, właścicieli kwater agroturystycznych, obiektów wypoczynkowych i rekreacyjnych.